Ahmet Gürses’in 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Ahmet Gürses’in 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Bilecik Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Gürses, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

 

 

Türk tarihinin zaferlerle dolu olduğunu vurguladı. 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin, Türk ulusunun yeniden dirilişi olduğunu vurgulayan Ahmet Gürses, yayımladığı mesajında,

 

 “26 Ağustos günü başlayıp 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi’nin Cumhuriyetin kuruluş yolunda önemli bir yere sahiptir.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan büyük taarruz, aynı zamanda tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun yolunu açan zaferdir.

 

Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi’yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir.

 

30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zafer, Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır.

 

Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığında, Türk milletinin hürriyet aşkı ve vatan sevgisiyle kazanılmış bir zaferdir. Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekun verdiği bir savaşın ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.

 

Bugün dahi kutlarken büyük onur duyduğumuz bu zaferi bizlere kazandıran başta Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyor ve Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” dedi