Ak Parti Pazaryeri İlçe Başkanlığı Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıldönümü mesajı

Ak Parti Pazaryeri İlçe Başkanlığı Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıldönümü  mesajı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanı İsmail Soydan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Barış ve Özgürlük Bayramı olarak adlandırılan bu özel günü, harekatın kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını belirten Ak Parti ilçe Başkanı İsmail Soydan, kurtuluş mücadelesinde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, gazilerimizi saygıyla andığını ifade etti.

 

 

Yüzyıllardır Türk Yurdu olan Kıbrıs Adasında Kıbrıs Türkü’nün varlığını yok sayma, hürriyetine ve geleceğine kast etme planlarının 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı ile başarısız kılındığını belirten Soydan, bu zaferle tüm dünyaya Kıbrıs Türk halkının çetin mücadelesinin, anavatan Türkiye’nin her daim desteğinin bir kere daha gösterildiğini vurguladı.

 

 

KKTC’nin adada eşitlik temelinde bir çözümün meşru ortağı olduğunun altını İsmail Soydan, Türkiye Cumhuriyeti’nin, yavru vatan KKTC’nin ve Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de destek vermeye devam edeceğini belirtti.

 

 

Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanı İsmail Soydan, mesajında son olarak “Kıbrıs Türk Halkı’nın Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutlar, esenlik ve mutluluk dilerim.” dedi.