Ak Partili Belediye Başkanı Tuna’dan eleştirilere cevap

Ak Partili Belediye Başkanı Tuna’dan eleştirilere cevap

Ak Partili Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, Sosyal medya üzerinden Dodurga barajı için yapılan eleştirilere cevap verdi.

 

Bir Sosyal Medya Sitesinde yayınlanan ‘Bu Çevre Katliamına Kimler Sebep oldu’ diyerek Dodurga Barajı hakkında yazılan yorumlara Sessiz kalmayan Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, Dodurga Barajının 41 yıllık sömürgeden kurtulup Dodurga halkına ve Amatör balıkçılar kaldığını aktardı.

 

 

“Dodurga Barajının Bu Hale Gelmesi Sizin Sayenizde oldu”

 

 

Başkan Tuna, Sosyal Medya üzerinden yapılan paylaşımlara cevap verirken, “Son zamanlarda çamur at izi kalsın ve birde suçluyken üstte çık çevre, hayvan sevgisi bir ekmek parasından bahset günün kahramanı olmak moda oldu.

 

Evet, barajı kimler bu hale getirdi ben size söyleyeyim, Dodurga Barajının bu hale gelmesi sizlerin sayenizde oldu,  İsrail sazanı atan kimse onların sayesinde, Böcek veya Istakoz u bu baraja attıysa onların sayesinde, Kayık ile her zaman kaçak avlanma yapan kimlerse onların sayesinde, Bu barajı balığı ve suyu uğruna kimler sağa sola peşkeş çektiyse onların sayesinde, Sizinde dediğiniz gibi Neymiş Kooperatif Baraja müdahale edemeyince barajda çöpler birikmiş.

 

Bu resimlerde kooperatifin kontrolündeyken neden çöpler vardı. Soruyorum size çöpler neden vardı, bu çöpleri niye toplamadınız. Kooperatif kontrolündeyken neden barajdan kaçak su hattı çekildi, yolun üzerinden geçerken görmediniz mi, Barajda daha öncede su azaldı o zaman yine kayıkla kooperatif balık tuttu, siz balıkları sıkıştırmadınız mı?.

 

 

Ekmek ile oynanmış dediğiniz kooperatif usulsüz yıllarca balık tuttu sizinde dediğiniz gibi 41 yıllık sömürgeciliği 2018 yılında bitirdik. Kaçak avlanmadan dolayı kooperatifin sözleşmesi fesih oldu. Milleti yanıltmayın. Meraya çöpler geliyor hayvanlar zarar görecek diyorsunuz ya yine yalan söylüyorsunuz .

 

Bahsettiğiniz bölge DSİ alanıdır ve ağaçlandırma sahasıdır. Hayvan otlatamazsınız. 2014 yılında Belediye başkanı olduktan sonra barajın tamamında binlerce ağaç diktik, piknik alanı oluşturduk, kayık ile kaçak avlanmaya engel olduk. Barajda haşere ilaçlaması dahi yaptık. Peki bu sorun neden; yıllardır amatör balıkçılık yaptırmadığınız için insanlar balık yüzü gördü, o yüzden yoğunluk oldu” dedi.

 

Başkan Tuna ayrıca, Kasım ayında baraja Dodurga Belediyesi olarak ağaç dikimi gerçekleştireceklerini aktardı.