Başkan Tekin’in Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nın 97 yıl mesajı.

Başkan Tekin’in Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nın 97 yıl mesajı.

Pazaryeri  Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 5 Eylül Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Meclis kürsüsünden "Türkiye'nin kaderi Nazif Paşada çözülecektir"  diyen Başkan Tekin, yayımladığı mesajında,

 

 

 "Önce Vatan” demenin, önce zafere, sonra da kıvanca dönüştüğü günü yaşıyoruz. 97 yıl önce toprağını canı pahasına savunmuş ve düşmana geçit vermeyerek bu toprakların Türk’ten başkasına yar olamayacağını göstermiştir.

 

 

Kurtuluş tarihimiz, şaha kalkan bir milletin bağımsızlığı uğrunda, vermiş olduğu takdire şayan bir mücadeleyle canları pahasına bu toprakları bize vatan yapan, bu toprakların gerçek sahipleriyiz.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin bağımsızlığına kavuşması için kahramanca mücadele veren başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını bir kez daha kutluyor, tüm Pazaryeri’li hemşerilerime saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum”" ifadelerini kullandı.