Birlik kurmak isteyen üreticiler Birlik olamadı

Birlik kurmak isteyen üreticiler Birlik olamadı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Boncuğu fasulyesinin pazarlanması için birlik kurma kararı almıştı.

 

     Tescilli Pazaryeri Boncuk fasulye üreticilerinin son günlerde düşen fasulye fiyatlarının iyileştirmesi için Pazaryeri Kültür Merkezinde yapılan toplantıda Birlik kurma kararı almışlardı.

 

Bu gün Pazaryeri Ziraat Odasında yapılan ikinci toplantıya fasulye üreticilerinin çoğu katılmazken düzenlenen toplantıya Pazaryeri Kaymakamı Oray Güven, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Tarım Müdürü Hasan Çevik, Pazaryeri Ziraat Odası Başkanı Harun İphar ve sayısı az olan fasulye üreticileri katıldı.

 

Pazaryeri Kültür Merkezinde iki gün önce düzenlenen toplantıya Pazaryeri ilçesindeki Pazaryeri Boncuğu fasulyesi üreticileri büyük ilgi göstermişken, toplantıda üretici çiftçiler birlik veya kooperatif kurma kararı almıştı. Bu gün Ziraat odasında gerçekleşen toplantıya ise çiftçilerin gelmemesi gözden kaçmadı.

 

 

Gerçekleşen toplantıda Pazaryeri Kaymakamı Oray Güven ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin,  her zaman üretici çiftçimizin yanında olduklarını belirterek, Pazaryeri ilçesindeki ürünlerin pazarlanması için kurulacak Birlik veya kooperatif için gerekli çalışmalara hemen başlayarak çiftçimizin ürünlerini tek bir yerden pazarlamalarını sağlayacağız dediler.