Bozüyük’te Eyt’lilere spor kulübü üyelerinden destek

Bozüyük’te Eyt’lilere spor kulübü üyelerinden destek

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Güneşspor üyeleri emeklilikte yaşa takılanlar derneğine destek vermek için üye oldu.

 

Bozüyük Güneşspor yönetimi üyeleri ile birlikte alıkları karar doğrultusunda Bozüyük Eyt’liler derneğine üye olarak destek vereceklerini bildirdi.

 

Konu ile ilgili Güneşspor Başkanı Umit Kök yaptığı açıklamada, “Yeni kurulan ve ülke geneline yayılarak federasyon ve akabinde konfederasyon olma gayretinde olan emeklilikte yaşa takılanlar derneğimize Güneşspor kulübü adına üye olarak desteğimizi dile getirmek istedik” dedi.

 

Başkan Kök sözlerine, “Dönem dönem meclisimizin aldığı bazı kararlar yada yürürlüğe koyduğu kanunlar mağduriyetlikler oluşturmakta, buda doğal, mağduriyetlikler tespit edildikten sonra bunların giderilmesi hususunda bazı tıkanmalar oluşmakta tıpkı emeklilik yasasında olduğu gibi, düşünün yüksek okula kaydınızı yaptırıyorsunuz iki yıllık iken birden 4 yıllığa çıkıyor yada siz bir bölüm seçiyorsunuz fakat bu bölüm dönem içerisinde değişiyor olacak bir şey değil tabi ki yani size devlet diyor ki şu kadar prim yatırır bu kadar yıl sigortalılık süreniz olursa bu şekilde emeklisiniz sizde bu şartlara göre mesleğinizi belirliyorsunuz esnaf, çiftçi, işçi yada memur olmayı tercih ediyorsunuz bundan sonraki değişim kabul edilebilirimi, yasa çıktıktan öncesini kapsaması doğru olur mu tabi ki hayır.

 

Peki kazanılmış haklar geri alınabilinirmi alınması doğru olur mu tabi ki hayır, ayrıca devletimiz memur alım yaşını 36 belirlemişken ve birçok özel sektörde iş formu doldurma yaşını 35 altı belirlemişken bu emekli olamayan yada bu yaşı geçmiş kişilerin iş bulma imkanı var mı tabi ki yok.

 

Bu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında bu denli mühim bir derneği desteklemek sadece mağdur olanların değil hepimizin görevi olmalı bizce dedik çünkü bugün mağdur olmayanlar yarın başka bir konuda başka bir yasada mağdur olduklarında yine bu derneğimiz gündeme gelecektir.

 

Bu gibi derneklerimiz demokrasinin olmazsa olmazı ve toplumumuzun derneklere ihtiyacı var her derneğimiz gibi bu derneğimize de destek olma gayretimiz bugün olduğu gibi her daim olacaktır.

 

İnşallah Türkiye Büyük Millet Meclisimizde bu ve buna benzer konularda çalışmalar yaparak mağduriyetler konusunu gidermeye gayret edeceğinden hiç şüphemiz bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.