Çalışmalar başladı 60 kişiye iş imkanı sağlayacak

Çalışmalar başladı 60 kişiye iş imkanı sağlayacak
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Pazaryeri ilçesine bu gün yapımına başlanan Balata fabrikası ilçede 60 kişiye iş imkanı sağlayacak.

 

Pazaryeri ilçesinde Organize Sanayi bölgesinde yapımına başlanan Balata fabrikası inşaatı çalışmaları başladı.

 

Merkezi Güney Afrika’da Bulunan Balata Fabrikasının Türkiye Şubesini Pazaryeri İlçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde açmaktan mutluyuz diyen,  Bursa’lı İş adamı Erdoğan Yücel, Fabrika inşaatı Temel atma töreninde, yaptığı açıklamada, “ Güney Afrika’daki fabrikamızda imalat bölümünde 35 personelimiz ve pazarlama bölümünde, ise 25 personelimiz, ile birlikte toplamda 60 personelimiz ile hizmet vermekteyiz.

 

Bu gün Pazaryeri ilçemizde başladığımız Fabrika inşaatımızda ise tamamlandığında 60 personelimiz ile birlikte üretime başlayıp işçi kapasitemizi daha ilerideki zamanlarda yükselteceğiz.

 

Bizlere Fabrika Binamız için Pazaryeri ilçemizi seçmemizde yardımcı olan Başta Pazaryeri Kaymakamı Oray Güven, beye Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e, il genel meclisi üyeleri Mehmet Pulat’a, Alattin Emral’a, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muammer Yıldırım’a ve bugün bizleri yalnız bırakmayan ilçe protokolüne teşekkür ederim”  dedi.

 

 

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, yaptığı açıklamada,   “Pazaryeri ilçemize yeni bir iş sahasının kazanılmasının mutluluğu içerisindeyiz. Balata fabrikası çalışmaları bittiğinde Fabrika Sahibi Erdoğan Yücel, beyin dediği gibi burada Pazaryerili 60 hemşerimiz iş sahibi olacak.

 

Her fırsatta yatırımcıları ilçemize davet ediyoruz ve ilçemizin kalkınması ve yeni iş sahaları açılması için ilçemizde yatırım yapmak isteyen iş adamlarımıza her türlüğü kolaylığı sağlıyoruz.

 

Bu gün burada inşaatı başlayan fabrikamız ilçemize hayırlı uğurlu olsun iş adamımız Erdoğan Yücel beye ilçemize yaptığı yatırımları için teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

 

Balata Fabrika inşaat alanında yapılan törende dua’lar okunup Kurban kesimi ile çalışmalar  başlarken gerçekleşen törene Pazaryeri ilçe Kaymakamı Oray Güven, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muammer Yıldırım, il genel meclis üyeleri, ilçe protokolü ve Sanayi Bölgesinde diğer fabrikaların müdürleri katıldı.