Demirköy’lü kursiyerlerden sergi açılışı.

Demirköy’lü kursiyerlerden sergi açılışı.
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi tarafından Demirköy köyünde açılan el sanatları kursiyerleri Bözüyük’te sergi açarak ürünlerini sergiledi.

 

 

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi’nin Demirköy köyünde Hanımlar için açtığı el sanatları kursu kursiyerlerinin yapmış oldukları rölyef tablo çalışmaları Bözüyük’te bir alışveriş merkezinde açılan sergide vatandaşlar ile buluştu.

 

Demirköy el sanatları kurs hocası Zeynep Karasu,  “el sanatları kursumuzda kursiyerlerimiz ile güzel çalışmalar yaptık.  Kursiyerlerimizin yaptığı ürünleri bu gün burada sergilemekten çok mutluyuz” dedi.

 

 

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Büyük, Demirköy köyünde yoğun istek üzerine gündüz kurlarının yanında gece kurslarını da açtığını belirterek, sözlerine, “Demirköy köyümüzde açtığımız el sanatları kursumuza, Bilecik’ten Karaköy’den ve Bozüyük’ten bile kursiyerler katıldı. Gece kursuna katılanlar, Bilecik’teki çalışmalarına rağmen, akşam işten çıkıp köydeki kursumuza katıldılar. Kursiyerler o kadar istekliydiler ki, adeta birbirleriyle yarışırcasına güzel işler ürettiler.

 

Demirköy köyünde düzenledikleri 7 Temmuz etkinliklerinde 70 adet kağıt rölyef tablo yaptılar. Bizde bu güzel işleri, sergileyerek sizlerin beğenisine sunmak istedik. Bu eserleri üreterek sergilenmeye hazır hale getiren ve emeği geçen tüm kursiyerlere teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

Bozüyük’te kursiyer öğrencilerin yapmış oldukları ürünlerin sergi açılışına, Pazaryeri ilçe Kaymakamı Oray Güven, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Pazaryeri ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu, Bozüyük ilçe Milli Eğitim Müdürü,  Mahmut Demir, Bozüyük Karadenizliler Derneği Başkanı Kısmet Turan, Dereköy köyü muhtarı İsmail Ünsal, Çarşı Mahallesi Muhtarı Mustafa Aktaş, Osman Tekeli,  kursiyer öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaymakam Güven ve Başkan Tekin açılan sergiyi gezerek yapılan çalışmalar hakkında kurs hocası Zeynep Karasu’dan bilgiler aldılar. Zeynep Karasu Pazaryeri Kaymakamı Oray Güven’e ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e kursiyer öğrencilerin hazırlamış olduğu tablolardan hediye etti.