Ender Metin, Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nun 97 yılını kutladı.

Ender Metin, Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nun 97 yılını kutladı.

İyi Parti Pazaryeri ilçe Başkanı Ender Metin,

Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

 

Milli Mücadele, Anadolu’nun her karış toprağına Yüce Türk Milletinin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanıdır diyen, İyi Parti İlçe Başkanı Ender Metin yayımladığı mesajında

 

 

“Bağımsızlık aşkının; hava, ekmek ve sudan daha kıymetli olduğunun tarihe kayıt düşüldüğü destanın adıdır.

 

 

Pazaryeri’nin kurtuluşu, Yiğitlerin ve yiğit ruhlu Pazaryeri halkının başı dik, alnı açık Hakka yürüyüşüdür. Pazaryeri’nin kurtuluşu toprağı vatan yapan iradenin, toprakta filizlenişi; yeniden bir diriliş için ayağa kalkan bir milletin yürekleri toplu vurdukça onu hiçbir topun ve tankın sindiremeyeceğinin en güzel örneğidir.

 

 

Bizlere düşen, ecdadımızın tarihe yazdığı bu kahramanlık destanını gençlerimizin beyinlerine tarihimizin en büyük derslerinden birisi olarak iletmektir.

 

Pazaryeri’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümünde Yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhu aşılamalı ve memleketimizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Pazaryerili hemşerilerimin, 5 Eylül Pazaryeri’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’nci yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.