İl Tarım Müdürü Yoldaş’tan Girişimci Kadın Kezban Güvercin’e destek.

İl Tarım Müdürü Yoldaş’tan Girişimci Kadın Kezban Güvercin’e destek.

Pazaryeri ilçesinde oturduğu evin bahçesinde keçi alıp besleyen süt ve peynir üreten ev hanımı Kezban Güvercin’e destek çoğalıyor.

 

Çiftlik Sahibi Kezban Güvercin,

“Hanımlar evde temizlik süpürgeyi bırakıp, böyle işlere atılsınlar”

diyerek, hanımlara seslenmişti.

 

 

Hazırladığımız Haber Ulusal Haber Kanallarda yayınlandığı andan beri merak ve ilgi odağı olan Pazaryeri İlçesindeki Girişimci Kadın Kezban Güvercin’ Herkese Örnek olarak Gösterilmeye başlanırken, kendisine örnek projesi için destekler gelmeye başladı.

 

İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, ve Pazaryeri İlçe Tarım Müdürü Hasan Çevik, evinin Bahçesinde Keçi Besleyen Kezban Güvercin’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyerek,  Kezban Güvercinden Bilgiler aldılar.

 

12 keçiden günde 18 litre süt aldığını bildiren Güvercin, amacının bir keçi çiftliği olduğunu belirtti. Ayda yaklaşık 5 bin lira gibi bir para kazanan Kezban Güvercin, aile ekonomisine de ciddi bir katkıda bulunuyor.

 

2 yılda 50 hayvana ulaşmayı planladığını belirten girişimci Kezban Güversin, “Sonra daha da büyüyecek inşallah. Tabi burada kalmaz o zaman. Takdir ediyorlar. Daha çok takdir alıyorum. Destekleyenler oluyor. Özellikle de hanımlardan destek alıyorum. Hanımlara da tavsiye ediyorum eve temizlik süpürge yapmayı bırakıp böyle işlere atılsınlar. Üretmek çok güzel bir şey ben bunun keyfini alıyorum. Üretmek zor, her şeyin bir zorluğu ar kolay bir iş yok ama çok keyifli bir iş” diye belirtti.

 

İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada,

“Müdürlüğümüzün Kapıları Üreten ve Tarım Ekonomisine katkıda bulunan her bayana açık olduğu gibi Kezban Hanıma da açık. İl ve İlçe Müdürlüğümüz Kendisine her türlü teorik gerekse pratik bilgiyi vermeye hazır. Ayrıca Bakanlığımızın Desteklemelerinden de faydalanması adına gerekli çalışmalarda bulunulacağız” ifadesinde bulundu.

 

Pazaryeri Tarım Kredi Kooperatifi müdürü Nuri Kara, ile Tarım Kredi Yem saha sorumlusu Ömer Vardar, da Kezban Güvercin’i ziyaret ederek Pazaryeri Tarım Kredi Kooperatifi olarak her türlü desteği vereceklerini belirttiler.