İl Tarım ve Orman Müdürü YOLDAŞ’ tan Emektar Çiftçilere Anlamlı Ziyaret

İl Tarım ve Orman Müdürü YOLDAŞ’ tan Emektar Çiftçilere Anlamlı Ziyaret

İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin YOLDAŞ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür V. Mikail BABUR, Pazaryeri İlçe Müdür V. Hasan ÇEVİK ile birlikte İl-İlçe Müdürlüğü Personeliyle, İlimizde Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı en yaşlı çiftçi olan 1927 Doğumlu Hakkı KUŞOĞLU’ nu Demirköy de ziyaret etti.

 

 

 

102 Yaşında olan çiftçimizin elini öperek ona hatırını sormasıyla başlayan ve Sohbet ortamında geçen buluşmada İl Müdürümüz YOLDAŞ şunları söyledi;

 

 

“Dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olmakla birlikte, bilgi ve tecrübeleriyle bizlere yol gösteren geleceğimize ışık tutan büyüklerimizi ziyaret ederek hal ve hatırlarını soruyoruz
Her daim yaşlılarımızın yanlarında olduğunu belirtmek isterim, değerli büyüklerimizin hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmeleri temennisi ile minnet ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

 

 

Ardından Pazaryeri İlçesinde bulunan 92 yaşında halen Berberlik yapan Refik ÖZBERBER adlı vatandaşımızı ziyaret ederek kendisinin hal ve hatırını sordu.

 

“ Bu yaşta hala Bisiklete binen ve Berber dükkânını çalıştıran Refik amcamızı kutluyor, Aynı zamanda Kore Gazisi olan Amcamızın ve dükkânının bir tarih olduğunu ve bizlerinde bu değerlerimize sahip çıkmamız gerektiği kanaatindeyim” dedi.

 

Buradan Pazaryeri merkezde Keçi Yetiştiriciliği yapmaya başlayan aslen Bozüyüklü Kezban GÜVERCİN adlı vatandaşı ziyaret etti.


17 bin tl sermaye ile 25 adet Keçi alarak bu işe başlayan, Süt ve Peynir Üreten GÜVERCİN, Bozüyük, Eskişehir, Kütahya da müşterileri olduğunu belitti. Hedefinin 2 yılda 50 hayvan varlığına ulaşmak olduğunu söyleyen GÜVERCİN, ziyaretlerinden dolayı İl Tarım ve Orman Müdürü YOLDAŞ’ a teşekkürlerini iletti.

 

İl Tarım ve Orman Müdürü YOLDAŞ ise kapılarının Üreten ve Tarım Ekonomisine katkıda bulunan her bayana açık olduğu gibi Kezban Hanıma da açık olduğunu, İl ve İlçe Müdürlüğümüze gelerek gerek teorik gerekse pratik her türlü bilgiyi vermeye hazır olduklarını belirtti. Ayrıca Bakanlığımızın Desteklemelerinden de faydalanması adına gerekli çalışmalarda bulunulacağının belirtmesinin ardından ziyaret sona erdi.