İlköğretim Haftası Kınık Köyü ilkokulunda kutlandı.

İlköğretim Haftası Kınık Köyü ilkokulunda kutlandı.

Pazaryeri ilçesinde 2019-2020 İlköğretim Haftası İlçeye Bağlı Kınık Köyü İlk ve Orta Okulunda yapılan tören ile kutlandı.

 

Pazaryeri İlçesinde Atatürk Anıtına Çelenk Sunulması ile başlayan tören Kınık Köyünde devam etti.

 

Kınık Köyü İlk ve Orta Okulundaki 2019-2020 İlköğretim Haftası kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlarken, Programda Konuşma yapan Okul Müdürü Muharrem Kılıç, “

Okullarımızın açıldığı bu haftayı İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz. Şu anda hepimiz, yeni bir eğitim öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz.

Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma-yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizi ise iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırır ve bu günkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile İlköğretim haftanızı kutluyorum” dedi.

 

Öğrencilerin Şiir okuması ve Halk dansları ile program sona ererken, İlçe Kaymakamı Oray Güven, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu, Kınık Köyü Muhtarı İsmail Oruç ve Programa Katılan Pazaryeri ilçesindeki Okul Müdürleri Kınık Köyü İlk ve Orta Okulunun sınıflarını gezerek Okul Müdürü Muharrem Kılıçtan Okul hakkında bilgiler aldılar.