İsmail Soydan Engelliler Haftası dolayısı ile Bir Mesaj yayımladı

İsmail Soydan  Engelliler Haftası dolayısı ile Bir Mesaj yayımladı

Akparti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan

Engelliler Haftası dolayısı ile Bir Mesaj yayımladı

Soydan yaptığı açıklamada;

 

10-16 Mayıs “Dünya Engelliler Haftası”; engelli bireylerin yaşadıkları toplumla bütünleşmelerinin, insan haklarından ve her türlü kamu hizmetlerinden tam ve eşit ölçüde yararlanmalarının sağlanmasına yönelik çalışmaların değerlendirildiği, tartışmaların ve yayım faaliyetlerinin yapıldığı bir gündür.

 

Toplumlardaki en dezavantajlı kesimlerden birini oluşturan engellilerin ihtiyaçlarının karşılanması, onlar için gerekli olan toplumsal dayanışmanın ve desteğin oluşturulması, bu kesimdeki bireylerin her türlü kamu hizmetinden hiçbir engel olmadan yararlanmalarının sağlanması tüm kamu birimlerinin en önde gelen görevidir.

 

Hedefimiz, engelli bireylerin hak ve özgürlüklerden herkesle eşit oranda yararlanmasının sağlanması, kendilerine ve ailelerine yönelik hizmetlerin niteliğinin ve ulaşılabilirliğini arttırılması,  kendi kendilerine yaşamlarını sürdürebilecekleri, üretken bireyler olmalarını sağlayacak imkanların oluşturulmasıdır.


Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Haftasını kutlar; aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam dilerim. dedi