İsmail Soydan Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nun 97 yılını kutladı.

İsmail Soydan  Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nun 97 yılını kutladı.

Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanı İsmail Soydan,

5 Eylül Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Pazaryeri ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.  yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, heyecanla ve coşkuyla kutlamaktayız diyen Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanı İsmail Soydan, yayımladığı mesajında,

 

“Her karış toprağında milli birlik ve beraberlik ruhunun tecelli ettiği aziz vatanımızın kıymetli bir parçası olan Pazaryeri’mizin kurtuluşunun 97'nci Yıldönümünü kutlamanın mutluluğu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

Bu destansı zafer, atalarımızın kahramanlığı ve verilen büyük bir mücadele sonucunda omuz omuza kazanılmıştır. Bu zafer, aynı zamanda birlik ve beraberliğin zaferidir. Halkımızın verdiği bu eşsiz mücadele, yokluk içerisinde, büyük bir kararlılıkla, tarihe kahramanlık destanı olarak geçmiştir."

 

Soydan; " Topraklarımıza sahip çıkan kahramanlarımız aylarca süren direnişte kanlarıyla vatanımızı sulayarak kimileri şehit kimileri ise gazi olmuş ve büyük bir destan yazmışlardır. Kurtuluş yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs germiş ve bizlere bu güzel vatanı bırakmışlardır.

 

Böyle bir ecdadın torunları olan bizlere düşen görev, ecdadımızın kutsal emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi millet şuuruyla korumak, daha kalkınmış ve müreffeh yarınlara taşımaktır.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle, Pazaryeri ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna fedakârca savaşan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ve fedakar analarımızı ise saygı ve minnetle anıyorum. Cenab-ı Hak'tan aziz milletimize bir daha o karanlık günleri yaşatmamasını diler, tüm hemşerilerimizin Kurtuluş Bayramını kutlarım” dedi.