İyi Parti İlçe Başkanı Ender Metin 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı

İyi Parti İlçe Başkanı Ender Metin  18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı

İyi Parti İlçe Başkanı Ender Metin Dün olduğu gibi 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı

 

Ender Metin Yaptığı Açıklamada ;

 

Dün Olduğu gibi bugün de aziz vatanımız ve üzerimizde dalgalanan şanlı ay yıldızlı bayrağımız için şehit düşen vatan evlatlarının aileleri, yakınları ve gazilerimiz, milletimize bırakılan birer emanettirler. Bu emanete sahip çıkmak bizlerin en birinci görevlerindendir

Aziz milletimizin kodlarına işlemiş olan bu vatan, millet ve bayrak sevgisi son zamanlarda ülkemizin içinde meydana gelen terör olayları ve bazı menfur olaylarda halkımızın dün Çanakkale'de olduğu gibi, bu günde aynı ruh ve inançla güvenlik güçleri ile, devleti ile tek vücut olması bunun en bariz kanıtıdır.

Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin, bilakis onlar diridirler.

Fakat siz farkında değilsiniz' buyruluyor. İnanıyoruz ki onlar aramızdalar yanı başımızdalar.

 Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatanları, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden, bazıları da mezar taşı olmadan ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde yatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

  

Ender Metin

İyi Parti Pazaryeri İlçe Başkanı