İyi Parti Pazaryeri ilçe Başkanı Ender Metin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İyi Parti Pazaryeri ilçe Başkanı Ender Metin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

İyi Parti Pazaryeri ilçe Başkanı Ender Metin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı

 

Ender Metin, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda,

 

"Büyük Taarruz'un Başkomutanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun" diyen Ender Metin,

 

"Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 26 ağustos 1922 tarihinde başlayan 30 Ağustos 1922 tarihinde sonlanan Büyük taaruz’da vermiş oldukları büyük mücadele sonucunda, ülke topraklarımızı geri almış ve Türk Tarihinde yeni bir dönemi başlatmışlardır.

 

30 Ağustos, emperyalist güçlerin yurdumuz topraklarını işgal heveslerinin sona erdirildiği ve bağımsızlık temellerinin atıldığı tarihtir. Bu zafer, tam bağımsız anlayış ile birlikte laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin de yolunu açmış, Türk Ulusu gösterdiği özgürlük mücadelesi ile tüm uluslara örnek olmuştur.

 

 

Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı için verilen eşsiz mücadele sonucunda kazanılan bu zaferle tüm dünyaya Türk Milletinin özgürlük ve bağımsızlık duygularının ne kadar güçlü olduğu gösterilmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü sebebiyle Kahraman Türk ordusunun her kademesinde görev yapan askerlerimizi selamlıyor ve kutluyorum."dedi.


"Bu toprakları bize vatan yapan, bayrağımız altında özgürce yaşamamıza olanak sağlayan ve bu destanı yazan Büyük Önder, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri, İlk Cumhurbaşkanımız, Ebedi Başkomutanımız, Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnet, saygı ve özlemle anıyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene!"