Kaymakam Güven’in Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nun 97 yılı kutlama Mesajı

Kaymakam Güven’in Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nun 97 yılı kutlama Mesajı

Pazaryeri İlçe Kaymakamı Oray Güven, Pazaryeri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Kaymakam Güven yayımladığı mesajında,

 

 


Tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlığından ödün vermeyen, esaret altında yaşamaktansa ölümü tercih eden, şehitlik mertebesini kendine şeref madalyası gören ruh; bugün bağımsız, hür ve istiklalini kazanmış bir ülkede yaşama imkanını bizlere sunmuştur.

 

 

Öyle ki Pazaryeri’mizin düşman işgalinden kurtuluşu; aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımızın karşısındaki güç ne olursa olsun hiçbir zaman bu vatandan vazgeçilmeyeceğini ve şanlı bayrağımızın göklerden inmeyeceğini bir kez daha tüm Dünya’ya ispat etmiştir. 

 


Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir. 97 yıl önce kurtuluş yolunda canları pahasına bu toprakları bize vatan yapan bu toprakların gerçek sahipleri büyük ecdadımızı minnet ve saygı ile yad eder, bu aziz vatan topraklarını düşman işgalinden kurtaran bütün aziz şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, bu cennet vatanın ilelebet varlığını sürdürmesini niyaz ediyorum.

 

Siz değerli Pazaryerili hemşerilerimin bu anlamlı gününü kutluyorum” dedi.