Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, Kınık Köyü’nün çömlekçilik sanatının tanıtıldığı stant da katılımcıların büyük ilgisini gördü.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen ziyaretçileri İzmir’de buluşturan Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi’nde, Bilecik Belediyesi de yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)iş birliğiyle bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen fuara, Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri damga vurdu. Bilecik, tarihi, kültürel ve gastronomi değerleriyle Travel Turkey Fuarı’nda öne çıkan illerden biri oldu. Fuarda, alp kıyafeti ve yöresel oyunlar fuara katılanlar tarafından beğeniyle karşılandı.

Kınık Köyü ustalarından Emin Aslan’ın hünerlerini sergilediği fuarda, Kınık Köyü standı da büyük ilgi gördü. Türkiye ve yurtdışından gelen seyahat acenteleri ve ziyaretçiler, bir yandan Kınık çömlekçiliği hakkında bilgilendirilirken, diğer bir yandan da toprağın sanata yolculuğuna tanık oldular.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, TÜRSAB üyeleri ve seyahat acentesi üyelerinden oluşan heyet de Bilecik Belediyesi’nin standını ziyaret edenler arasındaydı.

Bilecik’teki tarihi ve kültürel değerler başta olmak üzere,doğal güzellikleri ve keşfedilmemiş özelliklerine hayran kalan heyet üyeleri,Bilecik’i 2019 kültür ve tarih turlarında daha çok yer alacağını belirtti. 
Bilecik’i her sahip olduğu doğal güzellikler ve turistik değerler dolayısıyla yakından takip ettiklerini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, şehrin turizmdeki geleceğinin parlak olduğunu kaydetti.