Kur’an kursu öğrencilerine sağlıklı beslenme semineri

Kur’an kursu öğrencilerine sağlıklı beslenme semineri

Pazaryeri ilçesinde Yaz Kur’an kursu öğrencilerine Sağlıklı beslenme, Sağlıklı Su tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen kuralları semineri verildi.

 

Sağlık Bakanlığının ‘Sağlıklı Nesiller’ etkinliği kapsamında Pazaryeri ilçesinde bulunan Karamustafa Paşa Caminde kur’an kursu öğrencilerine Sağlıklı beslenme, Sağlıklı Su tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen kuralları semineri verilerek Minik öğrencilerin Sağlıklı Nesiller yetiştirilmesinde bilgilendirildi.

 

 

Pazaryeri ilçe Devlet Hastanesi Eğitim Hemşiresi Zeynep Fatma Erduran, düzenlenen Karamustafa Paşa Camisinde yapılan seminerde Kur’an kursu öğrencilerine Sağlıklı beslenme, Sağlıklı Su tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen kuralları hakkında bilgiler verdi.  

 

Hemşire Erduran, öğrencilere, “ Yaz  Kur’an Kursları Sağlıklı Nesiller Etkinliği’ kapsamında  ilçemizde bulunan Kur’an kursu öğrencilerimize, Sağlıklı Beslenme, Ağız ve Diş sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen kurallarını konularında eğitim verdik. Öğrencilerimize broşür vererek bu konuda bilinçlendirilmesini sağladık” ifadesinde bulundu.