Pazaryeri'nde çiftçiler endişeli

Pazaryeri'nde çiftçiler endişeli
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Belediyesi tarafından dün gün boyunca vatandaşlara şiddetli ve sağanak yağmur uyarısı yapılarak ani su baskınlarına karşı uyarılmıştı.

    

“Şiddetli ve sağanak yağmur ilçede yüzünü gösterdi”

 

Pazaryeri ilçesinde Şiddetli ve sağanak yağmur  yüzünü gösterirken bazı çiftçiler ise yağmurun etkisinin çok olduğunu belirterek mahsullerinin zarar görmesinden endişe duydu.

 

Pazaryeri ilçesinde şu an hasadı devam eden Pazaryeri Boncuk fasulyesi ve hasadına yeni başlanan Şerbetçi otu üreticileri ürünlerinin Şiddetli yağmurdan zarar görmesinden endişelendi.

 

 

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ise şiddetli sağanak yağmurun  ilçe merkezinde alınan tedbirler ile sorun teşkil etmediğini belirterek, “ İlçemizde alınan önlemler sayesinde yağan şiddetli yağmur nedeni ile olumsuz bir su baskını yaşamadık. Belediye personeli ekip arkadaşlarımız ilçede bulunan ana arter ve ara sokaklarda bulunan rögarlarda dün temizlik çalışması yapmıştı.  Aldığımız önlemler ile ilçemizde ara sokaklarda yağan şiddetli yağmur sonucu su baskınları yaşanmadı” ifadesini kullandı