Milletvekili Selim Yağcı'nın 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası Mesajı

Milletvekili Selim Yağcı'nın 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası  Mesajı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

 

Milletvekili Selim Yağcı Mesajında Engelli olmak kişinin tercihi değildir diyerek şu ifadelere yer verdi;

 

Engellilik, sadece kişinin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Bundan dolayıdır ki, Engelliler Haftası yalnız ülkemizde değil, Birleşmiş Milletlere üye bütün ülkelerde değerlendirilmekte ve engellilerin sorunlarına çözüm aranmaktadır.

Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması biz idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, onları üretime dâhil ederek toplumda aktif rol üstlendirecek çalışmalar yapmaktır.

  

Ülkemizin en önemli duyarlılıklarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın   10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasında daha artması dileğiyle, Engelliler Haftası'nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum dedi.