Milletvekilimiz Selim Yağcı “Yüzyıllık vefa, yüzyıllık farkındalık”

Milletvekilimiz Selim Yağcı “Yüzyıllık vefa, yüzyıllık farkındalık”
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Ak Parti Bilecik Milletvekilimiz Selim Yağcı Şehit ve Gazi aileleri dernek federasyon ve konfederasyon temsilcileri ile birlikte mecliste basın toplantısı düzenledi.

 

Milletvekilimiz Selim Yağcı 15 mayısın işgalcilere milli mücadelenin ilk kurşununu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’in şehit edilmesinin 100. yılı olduğunu hatırlatan yağcı "Yüzyıllık vefa yüzyıllık farkındalık" sloganıyla yeni bir kapmaya başlattıklarını bildirdi.

 

Milletvekili Yağcı “ 2023te gerçekleşen olan 100 yıl kutlamalarının Tabandan tavana toplumun tüm kesimlerinde sahiplenmesi amacıyla 4 yıl 5 ay 14 gün süren milli mücadeleye yön veren isimlerin mezarlarının durumunun tespit edilmesinden soylarından gelen isimlerin buluşturulmasına varana kadar özgün çalışmalara imza atmaya hazırlanıyoruz.

 

Sivas kongresinin en genç delegesi olan 18 yaşındaki tıbbiyeli hikmet, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kürsüsüne Puşide-i Siyah’ın örtünmesine katledilen Bilecik müftüsü Mehmet Nuri efendiden  4 yıl 5 ay 14 gün süren milli mücadele içerisinde değişim ve dönüşüme vesile olmasına karşın tarihin tozlu raflarına sıkışmış kişi ve gelişmeleri hak ettiği değeri görsün diye gayret göstereceğiz.” 

 

Milli Mücadelenin Ulubatlı Hasan’ı Hasan Tahsin’in bu kutlu davanın ilk şehidi olmasının 100. Yıl dönümünde “Yüzyıllık vefa, yüzyıllık farkındalık” sloganıyla Cumhuriyetin müjdecilerine bir saygı duruşu olarak başlattığımız “100 YÜZÜNCÜ YIL” projemizi paylaşmak üzere yaptığımız basın toplantısında amaçlarımızı açıklıyoruz ifadelerini kullandı.