Pazaryeri’nde Kızılay kan bağışı kampanyası düzenledi.

Pazaryeri’nde Kızılay kan bağışı kampanyası düzenledi.

Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Belediyesi ve Eskişehir Türk Kızılayı Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına Pazaryeri halkı büyük ilgi gösterdi.

 

Pazaryeri Hükümet Konağı önünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına Eskişehir Türk Kızılayı şubesi 2. adet mobil kan merkezi aracı gönderirken Kan bağışı için kurulan çadır önünde Pazaryeri halkı kan vermek  için sırada bekledi. 

 

Eskişehir Türk Kızılayı yetkilisi Dr. Mesut Mızrak etkinlik sırasında İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğini benimsetmek ve bu konuda bir farkındalık yaratmak amacıyla Pazaryeri Belediyesi işbirliği ile Pazaryeri ilçesinde ‘Kan Bağışı’ etkinliği düzenledik” ifadesini kullandı.

 

 

 “Kan vermek alışkanlık haline gelmeli” diyen Dr. Mızrak, Tek kaynağı insan olan kan’ın hayatımızdaki önemini vurgularken Pazaryeri ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olan ilçe halkına teşekkür ediyorum dedi.

 

Pazaryeri Hükümet Konağı önünde düzenlenen kan bağışı kampanyasında Pazaryeri ilçe halkı kan bağışı yaparken, Bozüyük Şehit Aileleri ve Gaziler derneği ve Pazaryeri ilçesinde bulunan Gaziler ve Şehit yakınları da kan bağışı kampanyasına destek verdi.