Pazaryeri’nde sokaklar aşerelere ve sineklere karşı ilaçlanıyor.

Pazaryeri’nde sokaklar aşerelere ve sineklere karşı ilaçlanıyor.
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Pazaryeri ilçesinde yaz aylarının devam ettiği bu günlerde Belediye ekipleri ilçedeki sokaklarda sineklere, böceklere ve aşereler’e karşı çalışmalarını sürdürüyor. 

 

 

Pazaryeri Belediyesi ilçe merkezindeki sokak ve caddelerde periyodik aralıklarla sürdürdüğü aşereler, sinekler ve böcekler ile mücadelede çalışmalara devam ediyor.

 

 

Belediye ekipleri başta sivrisinek olmak üzere, karasinek, hamamböceği gibi halk sağlığı açısından önemli zararlılara karşı Sineklerin üreme alanları ilaçlanıyor.

 

 

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin sineksiz bir yaz mevsimi için Nisan ayında başlattıkları çalışmaların, etkin bir şekilde devam ettiğini, sinekle mücadelede larvasit denen ilk uygulamada, öncelikle üreyebilecekleri alanların ilaçlandığını belirtti.

 

 

Sineklerin barınabileceği ve üreyebileceği fosseptik ve rögar çukurlarıyla ve kenar sokak alanların ilaçlandığını belirten Tekin, "ilçenin sıcak ve Tarımsal sulama ile su birikintilerinin çok olması nedeniyle, özellikle yaz aylarında sivrisinekler sorun yaratıyor, vatandaşın rahatlığı düşünülerek çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sinekle mücadele çalışmamız ilçemizde Belediye ekiplerimizce periyodik aralıklara devam ediyor.

 

 

Belediye ekiplerimiz, kırsal alandaki ilaçlama işleminde, bitki ve canlılara zarar verilmemesi için biyolojik mücadele yöntemini kullanıyor. Tarım alanlarına yakın su birikintilerinin bulunduğu alanlarda çalışmalarımız daha sık aralıklarla devam ediyor ve Sivrisineklerin üremesine neden olan kesimler düzenli olarak ilaçlanıyor” dedi.