Pazaryeri’nde ‘Zafer Kupası’ Elo Satranç turnuvası sona erdi.

Pazaryeri’nde ‘Zafer Kupası’ Elo Satranç turnuvası sona erdi.

Pazaryeri ilçesinde düzenlenen ‘Zafer Kupası’ Elo Satranç turnuvası sona erdi dereceye giren oyuncular ödüllendirildi.

 

Pazaryeri Belediyesinin ve Türkiye  Satranç Federasyonu il temislcisi, Başantrenör ve ulusal hakem Cumhur Babaoğlu’nun düzenlemiş olduğu ‘Zafer Kupası’ Elo Satranç turnuvası bu gün oynan müsabakalar ile sona erdi.

 

 

Pazaryeri ilçesinde gerçekleşen 30 Ağustos tarihinde başlayıp 1 Eylül’de sona eren ‘Zafer Kupası’ Elo Satranç turnuvasında otuz sekiz farklı ilden 240 oyuncusu Turnuvaya katıldı.

 

Yapılan müsabakalarda 7 tur İsviçre sistemi üzerinden oynanmış olup 8 yaş altı 10 yaş altı 12 yaş altı ve elo grubu olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilmiş, 12 hakem görev yapmıştır.  

 

12 yaş altında 1. Çağatay Altın, 2. Nurseda Dal, 3. Yiğit Sözer.

 

10 yaş altında 1. Emir Arda Yılmazer, 2. Bedirhan Bekri, 3. Bulut Birşen. 

 

8 yaş altında 1. Oğuz Yılmaz, 2. Arya Aydoğan, 3. Can Şimşek. 

 

 

Elo grubunda 1. Necmettin Korkmaz, 2. Serkan Yeke, 3. Elnur Aliyev, 4. Bülent Erşahin, 5. Ömer Melik Sarıdağ

 

dereceye girerek Pazaryeri Kaymakamı Oray Güven ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin den ödüllerini aldılar.

 

Pazaryeri ilçesinde böyle bir Turnuvanın ilk kez gerçekleştiğini belirten Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ödül töreninde yaptığı açıklamada, “‘Zafer Kupası’ Elo Satranç turnuvasına katılan oyunculara ve beraberinde gelen ailelerine ilçemize geldiğiniz için çok memnun oldum hepinize teşekkür ederim.

 

İlçemizi sizin sayenizde tanıtma fırsatı bulduk bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Türkiye  Satranç Federasyonu il temislcisi, Başantrenör ve ulusal hakem Cumhur Babaoğlu’na teşekkür ederim” ifadesinde bulundu.

 

Pazaryeri Kaymakamı Oray Güven’de Pazaryeri ilçesinde gerçekleşen ‘Zafer Kupası’ Elo Satranç turnuvasına katılan oyunculara ve ailelerine teşekkür etti.

 

 

 Başkan Tekin, ödül töreni öncesi Turnuva düzenleyicisi Türkiye  Satranç Federasyonu il temislcisi, Başantrenör ve ulusal hakem Cumhur Babaoğlu’na Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde yapılmış çömlekten cezve ve fincan takımı hediye etti.

 

 

Başantrenör ve ulusal hakem Cumhur Babaoğlu, ise Belediye Başkanı Zekiye Tekin’ hediyesi için teşekkür ederken yaptığı açıklamada, “Türkiye  Satranç Federasyonu ve Pazaryeri Belediyesinin beraber düzenlemiş olduğu turnuvada katılımcı sayısı çok yüksekti, oyuncu arkadaşlar çok güzel müsabakalar gerçekleştirdi hepsini kutlarım başarılar dilerim” dedi.

 

Babaoğlu Ankara’ Belediye Başkanı Zekiye Tekin adına bir fidan dikildiğini ve dikilen fidanın sertifikasını Başkan Tekin’e takdim etti.