Pazaryeri’ndeki tabiat parkında şölen havasında birlik beraberlik günü

Pazaryeri’ndeki tabiat parkında şölen havasında birlik beraberlik günü
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Pazaryeri ilçesine bağlı Küçükelmalı köyünde bulunan Küçükelmalı Tabiat Parkında şölen havasında birlik beraberlik günü etkinliği düzenlendi.

 

 

İstanbul Küçükelmalı köyü yardımlaşma ve dayanışma derneğinin ve Küçükelmalı köyü muhtarlığının düzenlemiş olduğu ve bu sene  17. cisi düzenlenen Küçükelmalı köyü pilav günü ve dayanışma şenliği Küçükelmalı Tabiat parkında gerçekleşti. 

 

 

Yapılan etkinlikte Mehteran takımı, çocuk oyun animasyonlarının palyaçoların, yöresel oyun oynandığı,

çeşitli yarışmalar ile devam edilirken, dayanışma gününe Başta İstanbul ve Bursa olmak üzere pek çok ilden misafir geldi.

 

 

Etkinlikte Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Küçükelmalı köyü muhtarı Yaşar Rehber, birlik beraberlik mesajları vererek katılımcı misafirlere teşekkür ettiler.

 

 

İstanbul Küçükelmalı köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği Başkanı Metin Aynigül ise yaptığı açıklamada, “Bu yıl 17.sini düzenlediğimiz küçükelmalı pilav şenliğimizi yine coşkulu bir şekilde icra ettik. Bizim buradaki amacımız gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere aktarmak, birlik ve beraberliğimizi perçinlemektir.

 

Birçok alanda olduğu gibi, diğer köylere örnek olmaktan son derece mutluyuz.

 

Pazaryeri nin incisi olan küçükelmalı ya dostlarımızı her zaman bekliyoruz, Allah birliğimizi daim etsin. Herkese hayırlı bayramlar dilerim” ifadesinde bulundu.

 

 

Küçükelmalı Tabiat Parkında düzenlenen etkinliğe Pazaryeri Kaymakamı Oray Güven, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Ak Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soyan İstanbul Küçükelmalı Köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Metin Aynigül, derneğin İzmit sorumlusu Arif Çelik ve bir çok misafir katıldı.