Şehrini Keşfet Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Bilecik'te Başlıyor

Şehrini Keşfet Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Bilecik'te Başlıyor

Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen Open Street Day (Açık Sokaklar Günü) etkinliğinde sokaklar açılacak ve hareket başlayacak.

   

Sağlıklı ve hareketli yaşama dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek olan etkinliklerde Open Street Day (Açık Sokaklar Günü) ve ‘’Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’’ etkinlikleri düzenlenecek.

 

‘Birlikte Yürüyelim’, ‘Sokaklar Açıldı Hareket Başladı’, ‘Şehrini Keşfet’, ‘Hareketli Yaşa, Sağlıklı Yaşa’ sloganları ile gerçekleştirilecek etkinliklere, il protokolü ve vatandaşlar katılacak.

 

Etkinlikler kapsamında Pazar günü saat 10:00 ile 16:00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen il protokolü, kurum, kuruluş çalışanları ve vatandaşlar uzman eğitmenler tarafından verilecek olan Dene ve Öğren etkinlikleri kapsamında çocukları eşliğinde; Taekwando, basketbol, fotbol, dart, okçuluk, masa tenisi gibi spor dallarını gerçekleştirebilecek.

 

Daha sonra, Vali Bilal Şentürk ve il protokolünün katılımı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Cumhuriyet Meydanına yürüyüş gerçekleştirilecek.

 

Yine aynı gün saat: 17:00’de ise Bilecik Belediye Binası önünde bir araya gelecek kadınların katılımı ile Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği kapsamında Cumhuriyet Meydanına bisikletleri ile ulaşım sağlayacaklar. Etkinlikler, katılımcıların hep birlikte zumba yapmasıyla sona erecek.