Türk bayrağını örtü olarak kullandılar.

Türk bayrağını örtü olarak kullandılar.
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı
Zekiye TEKİN Pazaryeri Belediye Başkanı

Bursa da faaliyet gösteren bir markette gece dışarıda kalan mallarını Türk Bayrağı ile örtmesi tepkilere neden oldu.

 

 

Bursa Erikli Mahallesinde bulunan bir zincir marketin şubesi önünden geçen vatandaşlar karpuz tezgahı nın üzerine örtülmüş Türk Bayrağını görünce durumu ilk önce Mahalle Muhtarına ilettiler. Mahalle Muhtarı Adem Rençber  söz konusu marketin önüne gelerek gördüğü manzara karşısında şaşkınlık yaşadı.

 

Muhtar Rençber konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “ mahallede ikamet eden bir vatandaşımız beni gece telefonla arayarak söz konusu marketin karpuz tezgahını Türk Bayrağımız ile örttüğünü söyledi ve bende gece hemen oraya giderek yerinde inceleme yaptım. Mahallemizde faaliyet gösteren o marketin, Rengini Kurtuluş mücadelesinde şehitlerimizin kanında almış,  devletimizin Türk Bayrağını tezgah örtüsü yapması bizleri derinden üzdü.

 

 

Türk Bayrağı’na saygı göstermeyen bir zihniyetin bu vatana ve millete hiçbir faydası olamaz” diyerek sözlerine “ gördüğüm manzara karşısın durumu hemen Market işletmecine ve Emniyet ekiplerine bildirdim. Olayı gerçekleştiren şahıslar hakkında gerekli işlemi yaptılar. Market işletmecisinin de Türk Bayrağını karpuz tezgahına örtü olarak kullanan elemanı işten çıkardığı öğrendik” dedi.